Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Vjen era luftë: Trupat amerikane dërgohen në Evropë dhe nëse Rusia i përmbush kërcënimet e saj, do të jetë një luftë e madhe me pasoja të rënda për të gjithë botën

Se situata në Evropën Lindore është komplikuar në mënyrë dramatike, ndërkohë që shumë janë në pritje të ndërhyrjes ruse në Ukrainë, tregon edhe vendimi i fundit i presidentit amerikan Xho Bajden për të dërguar disa mijëra trupa, anije luftarake dhe aeroplanë në Baltik dhe në Evropën Lindore. Edhe pse Bajden ka thënë vazhdimisht se Shtetet e Bashkuara nuk do të ndërhyjnë nëse ka një sulm rus në Ukrainë, tani është e qartë se nuk do të jetë kështu.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle