0_Maqedoni.Portal SQLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

“Vjelja e mollëve të Prespës” nga 25 deri më 27 shtator

Me program kulturor-argëtues dhe gara sportive nga 25 deri më 27 shtator në Resnjë do të mbahet manifestimi tradicional “Vjelja e mollëve të Prespës”. Vjelja e mollëve prespane, ndërsa sipas traditës, do të fillojë në festën fetare , Dita e kryqit, me këputjen e mollës së parë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle