0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Vitrenko: “Rrjedha Veriore 2” është projekt politik i dështuar i Kremlinit

Gazsjellësi “Rrjedha Veriore 2” është projekt politik që shkel rregullat e Bashkimit Evropian, nuk duhet të funksionojë komercialisht dhe duhet të ndalet, deklaroi sot shefi i kompanisë ukrainase të energjetikës “Naftogaz”, Juri Vitrenko.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle