Evropë SQEvropë.Portal SQ

Vising: Negociatat mes FDP-së, SPD-së dhe Të Gjelbërve po zhvillohen mirë

Tre partitë që kanë realizuar përparim të madh në zgjedhjet në Gjermani kanë për qëllim deri të premten të krijojnë bazë ku do të vendosin nëse do të punojnë në formimin e koalicionit, ka deklaruar sekretari i përgjithshëm i Demokratëve të Lirë gjerman (FDP), Folker Vising.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle