0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQ

Vijnë katër helikopterë nga Serbia, paralajmërohet ndihmë edhe nga Sllovenia dhe Greqia

U.d. drejtori i Qendrës për Menaxhim me kriza (QMK) Stojançe Angellov sot informoi se çdo moment pritet nga Serbia të mbërrijnë katër helikopterë në aeroportin e Shkupit, të cilët do të përdoren për shuarjen e zjarreve në orët e pasdites. Gjithashtu, është konfirmuar përgjigjja për ndihmë gjatë shuarjes së zjarreve ka edhe nga Sllovenia dhe Greqia.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle