0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë BotëPolitikë SQShoqëri SQ

Vigenin: Shpresoj se nuk do të ketë deklarata të improvizuara për Maqedoninë

 Nënkryetari i Asamblesë së 47-të popullore të Bullgarisë dhe ish-ministër i Punëve të Jashtme, Kristijan Vigenin në Fejsbuk shënoi se marrëveshja e koalicionit për qeverisje midis "Ndryshimi vazhdon", BSP, "Ka një popull të tillë" dhe Bullgaria demokratike ka qëndrim të qartë për perspektivën evropiane të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle