0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Vigenin: Nuk ka nevojë që Kuvendi të nxjerrë deklaratë të re për Maqedoninë e Veriut, kur nuk ka moment të ri

Është e nevojshme të thirret një seancë e re e Këshillit bullgar konsultativ për siguri kombëtare kushtuar temës për Maqedoninë e Veriut, pasi çështja është "mjaft e diskutueshme" dhe vetëm presidenti bullgar Rumen Radev mund t'i mbledhë të gjitha palët në një tryezë për ta diskutuar me atë, tha nënkryetari i kuvendit bullgar Kristian Vigenin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle