0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Vërshime në minierën Suvodoll pas stuhisë së djeshme, gërmimi i qymyrit vazhdon në kushte të vështirësuara

- Moti i keq nga shiu dhe breshëri shkaktoi vërshime të mëdha në minierën Suvodoll, prej ku merren sasitë më të mëdha të qymyrit për REK Manastir. Moti i keq që e kaploi rajonin e minierës shkaktoi ujëra të mëdha në tokën përreth dhe në pozicionet ku janë locuar eskavatorët e mëdhenj dhe sisteme për transportimin e qymyrit. Kombinati për momentin punon me të gjitha resurset njerëzore dhe teknike të cilat i posedon për sanimin e situatave dhe të gërmimit të pandërprerë të qymyrit, i cili megjithatë zhvillohet nën kushte të rënduara.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle