Evropë SQSvet.Slajder SQ

Vërshime edhe në Kiev

Shiu i madh shkaktoi përmbytje edhe në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev. Rrugët dhe stacionet e metrosë janë përmbytur. Era lëviz me shpejtësi prej 24 metra në sekondë. Ende nuk ka informacione për viktima eventualë.

Kiev, 19 korrik 2021 (MIA) – Shiu i madh shkaktoi përmbytje edhe në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev. Rrugët dhe stacionet e metrosë janë përmbytur.

Era lëviz me shpejtësi prej 24 metra në sekondë.

Ende nuk ka informacione për viktima eventualë.

Në përmbytjet që përfshin disa pjesë të Evropës Perëndimore jetën e kanë humbur të paktën 189 persona, ndërsa qindra llogariten të zhdukur. Më shumë se dhjetëra njerëz I kanë braktisur shtëpitë e tyre, ndërsa numri më I madh nuk kanë energji elektrike dhe ujë për pirje. fb/

Butoni Kthehu në krye
Mbylle