Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Vereshçuk: Ukraina dhe Rusia nuk u dakorduan për korridoret humanitare për evakuim

Ukraina dhe Rusia sot nuk arritën marrëveshje për konvoje humanitare për evakuimin e civilëve nga zonat e shkatërruara nga lufta, tha zëvendëskryeministrja e Ukrainës, Irina Vereshçuk.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle