0_Maqedoni.Portal SQKulturë SQKulturë.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Vepra e Jusuf Buxhovit sfidon makinerinë e deformimit të historiografisë

Sot në ITSHKSH u promovua vepra ”Maqedonia nga antika deri te koha jonë” e autorit Jusuf Buxhovi, ku të pranishëm, përpos studiuesve e dashamirëve të librit, ishte edhe botuesi nga SHBA, Ramiz Tafilaj si dhe donator dhe botuesi Milaim Abdullahu.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle