Biznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQ

Vendi në vendin e 5-të sipas rritjes së numrit të turistëve të huaj në vitin 2021

Turizmi i Maqedonisë vitin e kaluar ka shënuar rezultate të shkëlqyera. Sipas statistikave më të reja të Organizatës botërore turistike, vendi ka regjistruar rritje të arritjeve turistike ndërkombëtare nga 139 për qind, me çka u gjet në vendin e 5-të në botë si destinacioni me rritje më të madhe të turistëve të huaj, ku mes të cilëve janë edhe Mali i Zi, Qiproja dhe BeH-ja, tha sot drejtori i Agjencisë për promovimin dhe mbështetjen e turizmit (APMT) Lupço Janevski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle