Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Vendet e Kuintit mirëpresin referendumin, i bëjnë thirrje Kosovës që t’i lejojë serbët të votojnë

Vendet anëtare të Kuintit mirëpritën referendumin kombëtar për ndryshimet kushtetuese në Serbi më 16 janar dhei bëjnë thirrje Qeverisë kosovare t'u lejojë serbëve në Kosovë ta realizojnë të drejtën e tyre të votimit në zgjedhje dhe proceset zgjedhore në pajtim me praktikën e vendosur, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle