Botë SQBotë.Portal SQ

Vdiq shkencëtari i programit bërthamor pakistanez

Fizikanti bërthamor pakistanez Abdull Kadir Kan,  me merita për arsenalin bërthamor dhe njeri i cili pranoi se është pjesë e zinxhirit për përhapje të armëve bërthamore, vdiq sot në moshën  85 vjeçare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle