Kultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQ

Vdiq kompozitori dhe dirigjenti Aleksandar Xhambazov

Maestro Aleksandar Xhambazov, dirigjient dhe kompozitor maqedonas, sot vdiq në Shkup më moshën 85 vjeçare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle