0_Sport,Portal SQFutboll SQSport SQSport.Slajder SQ

Vdes Rej Kenedi, ish-lojtari i Arsenalit, Liverpulit dhe Anglisë

Ish-lojtari i Arsenalit, Liverpulit dhe Anglisë, Rej Kenedi, vdiq në moshën 70-vjeçare.

Paris, 30 shtator 2021 (MIA) – Ish-lojtari i Arsenalit, Liverpulit dhe Anglisë, Rej Kenedi, vdiq në moshën 70-vjeçare.Kenedi i ka fituar më shumë tituj në dy klubet, tri kupa evropiane me Liverpulin dhe i ka zhvilluar 17 ndeshje për reprezentacionin e Anglisë në të cilin ishte pjesë nga viti 1976 – 1980.Pas Liverpulit luajti për Suonsi dhe Hartpul, ndërsa karrierën e vet e përfundoi në Eshington.Në vitin 1984 është diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle