0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Vazhdon kontrolli në Listën Zgjedhore, LSDM do të publikojë emra të kandidatëve të rinj për kryetarë komunash

– Në njësitë rajonale dhe zyrat e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, si dhe përmes aplikimit në ueb-faqen e tyre qytetarët deri më 9 shtator mund  t’i kontrollojnë të dhënat e tyre në Listën Zgjedhore dhe të kërkojnë regjistrimin, fshirjen ose plotësimin e tyre. Në dy ditët e para të kontrollit më 21 dhe 22 gusht në njësitë dhe zyrat rajonale të Komisionit kontroll në Listën Zgjedhore kanë bërë 821 qytetarë, ndërsa prej tyre vetëm njëri ka parashtruar kërkesë për regjistrim në Negotinë. Në ndërkohë, dolën edhe raportet e para për parregullsitë në listë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle