Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Varviciotis: Integrimi i Ballkanit Perëndimor nuk është çështje debati, por çështje kohe

Për ne, pranimi i Ballkanit Perëndimor në BE nuk është çështje debati, por çështje kohe dhe ne duhet ta bëjmë këtë, duhet ta bëjmë sa më shpejt të jetë e mundur dhe duhet përfshini votat për njerëzit e Ballkanit Perëndimor në dialogun për të ardhmen tonë të përbashkët, porositi ministri alternativ grek i Punëve të Jashtme Militadis Varviciotis pas konferencës në Selanik për rajonin për të cilin ishte nikoqir, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle