Ballkan SQBallkan.portal SQ

Varheji: Statusi kandidat për Bosnjën e Hercegovinën është i mundur tashmë më 15 dhjetor

- Komisari evropian për Politikë të Fqinjësisë dhe Negociata për Zgjerim, Oliver Varheji, deklaroi se nëse vazhdon procesi i përshpejtuar i formimit të qeverisë në BeH në të gjitha nivelet, Këshilli Evropian tashmë mund të miratojë statusin e kandidatit për anëtarësim në Bashkimin Evropian të BeH më 15 dhjetor, pas samitit BE-Ballkani Perëndimor.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle