0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Varheji: Siç mundën Maqedonia e Veriut dhe Greqia ta tejkalojnë kontestin, ashtu edhe Bullgaria t’i përforcojë përpjekjet dhe ta bëjë të njëjtën gjë

- Sot siç e festojmë katër vjetorin e nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës, është me rëndësi që të theksohet se siç mundën Greqia dhe Maqedonia e Veriut ta tejkalojnë kontestin e tyre dhe ta zgjidhin me marrëveshje të përbashkët, presim që Bullgaria t'i përforcojë përpjekjet e saj dhe ta bëjë të njëjtën gjë, porositi eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore, Oliver Varheji në një video paraqitje në panelin “65 vjet pas Traktatit të Romës: A është Evropa në tërësi e rikonstruuar dhe integruar ekonomikisht?”,në kuadër të Forumit të Prespës për Dialog që po mbahet në Ohër.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle