0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Varheji: Nuk ka dyshim se Ballkani Perëndimor është tërësisht i përkushtuar të bëhet pjesë e BE-së

Zgjerimi gjithmonë ka sjellë mendime të fuqishme dhe shumë emocione, shumë optimizëm dhe pesimizëm ekstrem në të njëjtën kohë. Para së gjithash që të ketë sukses zgjerimi duhet përkushtim. Ky është investim gjeostrategjik në paqe, siguri, stabilitet dhe rritje ekonomike. Rruga drejt BE-së siç e dimë është e gjatë dhe e komplikuar përplot me sfida, por për mua nuk ka dyshim se Ballkani Perëndimor tërësisht është i përkushtuar në atë të bëhet pjesë e BE-së dhe prandaj ne përpiqemi më së shumti që kjo të ndodhë, theksoi sot eurokomisari për Zgjerim, Oliver Varheji.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle