Botë SQBotë.Portal SQ

Vang: Kina është e hapur për dialog të barabartë dhe konkurrencë të shëndetshme me SHBA-në

Kina dëshiron të bisedojë me SHBA-në, por dialogu duhet të jetë i barabartë, deklaroi ministri i Punëve të Jashtme Vang Ji në Simpoziumin për gjendje ndërkombëtare në diplomacinë kineze në vitin 2021.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle