0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Vang Ji: Pekini zyrtar ka bërë thirrje për zgjidhje të konfliktit në Ukrainë përmes negociatave

Këshilltari shtetëror dhe ministri kinez i Punëve të Jashtme, Vang Ji, i bëri thirrje Rusisë dhe Ukrainës që të gjejnë zgjidhje për konfliktin përmes negociatave, duke theksuar se Kina mbështet të gjitha përpjekjet konstruktive ndërkombëtare që çojnë në arritjen e zgjidhjes politike.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle