0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Valë e të ngrohtit e ka përfshirë Argjentinën, qindra mijëra njerëz në Buenos Aires kanë mbetur pa energji elektrike për shkak të defektit të rrjetit

Kryeqyteti i Argjentinës, Buenos Aires, dje është goditur nga një mungesë e madhe e energjisë elektrike, për çka mijëra familje kanë mbetur pa energji elektrike për shkak të valëve të të nxehtit dhe temperaturave që u ngritën mbi 40 gradë Celsius, ndër më të lartat në botë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle