0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Vala e katërt e Kovid-19 po qetësohet – gjithsej aktive 3.233 raste

Gjatë ditës së djeshme ishin regjistruar 467 raste të reja me KOVID-19 dhe 414 pacientë të shëruar, duke e çuar numrin total të rasteve aktive në vend në 3233. Kompetentët mbeten në qëndrimin se jemi në fazën e qetësimit të valës së katërt, ndërsa Komisioni për Sëmundje Infektive pardje doli me rekomandim të hiqen certifikatat e obligueshme për hyrje në qendra tregtare, që paraqet një hap drejt lehtësimit të kufizimeve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle