0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Val: Maqedonia e Veriut do t’i tregojë botës se është partner i besueshëm në promovimin e paqes dhe stabilitetit

Derisa e festojmë 30 vjetorin e Misionit, ju përgatiteni ta merrni funksionin e kryesuesit të OSBE-së. A mund të ketë më shumë dëshmi se kaq për të ilustruar suksesin tuaj si vend? Ky është një nder, mirënjohje për zhvillimet pozitive në vend në zbatimin e angazhimeve tuaja nga OSBE-ja. Maqedonia e Veriut do t'i tregojë botës se është një partner i besueshëm në promovimin e paqes dhe stabilitetit, theksoi ambasadori i Misionit të OSBE-së në vend, Kilian Val, në fjalimin e tij me rastin e 30 vjetorit të misionit të OSBE-së në vendin tonë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle