Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Vaksinohen plotësisht 52,5 për qind e popullsisë në Greqi

Greqia sot tejkaloi 11 milionë doza të aplikuara, mbi 5,8 milionë qytetarë morën një dozë të vetme ose 55,6 për qind të popullsisë së përgjithshme, pra 65 për qind e popullsisë së rritur, dhe mbi 5,5 milionë, pra 52,5 për qind të popullsia e përgjithshme ose 61,6 për qind e popullsisë së rritur është imunizuar plotësisht, kumtoi sot pasdite sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Shëndetësisë Marios Temistokelus në konferencën e rregullt për shtyp, njofton korrespondetja e MIA-s nga Greqia.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle