0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Vaksinim kundër gripit sezonal nga e premtja, janë blerë 40 mijë vaksina

Kanë arritur 40.000 vaksina katërvalente kundër gripit sezonal. Vaksinimi fillon të premten, ndërsa qytetarët që janë regjistruar në faqen vakcinacija.mk do të fillojnë të marrin SMS mesazhe. Ky është viti i katërt me radhë që sigurojmë vaksina falas për të sëmurët kronikë, qytetarët mbi 65 vjeç, gratë shtatzëna, fëmijët dhe punonjësit shëndetësorë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle