Ballkan SQBallkan.portal SQ

Vaksinim i detyrueshëm për personat mbi 60 vjeç në Greqi, në të kundërt gjobë prej 100 euro në muaj

Grekët e pavaksinuar të cilët nga 16 janari 2022 nuk do të caktojnë termin për vaksinim me dozën e parë të vaksinës deri, do të paguajnë gjobë administrative prej 100 euro në muaj, është masa e re për të pavaksinuarit në Greqi që sot e kumtoi kryeministri grek Kirjakos Micotakis dhe njëkohësisht duke vendos vaksinimin e detyrueshëm për grupmoshën e caktuar, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle