Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Vaksinat: Vendet më të varfra morën vetëm 14 për qind të vaksinave të premtuara kundër Kovid-19

Në analizën "Dozë realiteti: Si vendet e pasura dhe kompanitë farmaceutike i shkelin premtimet për vaksinat" të Lidhjes së vaksinave popullore ceket se vendeve më të varfra u janë dërguar 261 milionë vaksina kundër Kovid-19, që është vetëm 14 për qind nga 1,8 miliardë doza, sa premtuan vendet e pasura.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle