Evropë SQEvropë.Portal SQ

Ushtarët britanikë kanë kryer vetëvrasje për shkak të ngjarjeve në Afganistan

Disa veteranë britanikë nga lufta në Afganistan kanë kryer vetëvrasje pasi ishin prekur dhe dëshpëruar nga tërheqja kaotike e forcave të kryesuara nga SHBA-ja dhe fitorja e talebanëve, deklaroi sot ministri britanik i Forcave të armatosura, Xhejms Hipi.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle