Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Ursulla fon der Lajen: KE-ja ka dhënë dritë jeshile për planin bullgar për rimëkëmbje

Komisioni Evropian e miratoi planin bullgar për rimëkëmbje dhe qëndrueshmëri, deklaroi kryetarja e Komisionit, Ursulla fon der Lajen në ndërtesën e Qeverisë bullgare gjatë konferencë së përbashkët për shtyp me kryeministrin Kiril Petkov, në të cilin u prezantua dokumenti.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle