0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Urim nga Zaevi me rastin e Ditës së alfabetit shqip

Ua uroj festën - Ditën e alfabetit shqip të gjithë pjesëtarëve të bashkësisë shqiptare dhe të gjithë qytetarëve. Ta festojmë bashkarisht ekzistimin dhe afrimin e traditave kulturore, të cilat në këto hapësira ekzistojnë së bashku me shekuj, thekson kryeministri Zoran Zaev në urimin me rastin e Ditës së alfabetit shqip.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle