0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Urim nga Xhaferi me rastin e 24 Majit – Dita e Vëllezërve Kirili dhe Metodi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së veriut, Talat Xhaferi dërgoi urim me rastin e festës së sotme - 24 maj, Dita e iluministëve pansllav, vëllezërve të shenjtë Kirili dhe Metodi, duke shprehur  besim se edhe rruga e vendit tonë do të jetë e ndritur siç është edhe vepra e tyre.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle