0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Urim nga Petrovska për Ditën e pavarësisë së Ukrainës: Mbështetje për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës

Ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska ka dërguar letër urimi me rastin e Ditës së pavarësisë së Ukrainës deri te kolegu ukrainas, Oleksej Reznikov ku edhe një herë konfirmon mbështetjen e Republikës së Maqedonisë së Veriut për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës, ku siç thuhet në letër, “janë dy elemente kyçe të pavarësisë”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle