0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQ

Uollstrit e shënoi humbjen më të madhe ditore në histori, ndërsa ka lidhje me Fejsbukun

Meta, kompania amë e Fejsbukut, dje e humbi vlerën për më shumë se 26 për qind pasi investitorët janë të zhgënjyer nga rezultatet afariste më të dobëta se ato të pritshme dhe stagnimi i numrit të shfrytëzuesve në këtë rrjet social. Kjo ishte dita më e keqe në bursë për Fejsbukun në historinë e tij. Vlera e tregut e kësaj kompanie ra për 200 miliardë dollarë që është humbja më e madhe ditore e shënuar deri më tani në Uollstrit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle