0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

UNICEF-i bën thirrje për solidaritet kombëtar që shkollat ​​të mbeten të sigurta dhe të hapura

UNICEF-i inkurajohet nga rekomandimi i Komisionit për Sëmundje Infektive që nga 1 shkurti të hapen shkolla me prezencë fizike dhe bën thirrje për solidaritet kombëtar për vazhdimin e sigurt të arsimit me prezencë fizike gjatë gjithë vitit shkollor. Ai beson se çdo mbyllje e zgjatur e shkollave në nivel shtetëror do të thellojë më tej mësimin e munguar dhe do të vazhdojë të ndikojë negativisht në mirëqenien emocionale të fëmijëve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle