Botë SQBotë.Portal SQ

UNHCR: Numër i madh i zhvendosjeve të detyrueshme të njerëzve në mbarë vendin në gjysmën e parë të vitit 2021

Numri i njerëzve të cilët ikin nga luftërat, konfliktet dhe ndjekja dukshëm është rritur në gjysmën e parë të vitit 2021, veçanërisht për shkak të miliona njerëzve të zhvendosur në vendet e tyre, theksohet në raportin e publikuar sot të KB-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle