0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQShoqëri SQZgjedhjet Lokale 2021

Ulje e vazhdueshme e daljes në tre zgjedhjet e fundit lokale, rrethi i parë i sivjetmë me jehonë rekord më të ulët deri më tani

Me 51.44 për qind në rrethin e parë Zgjedhjet lokale 2021 kanë dalje më të ulët rekorde nga të gjitha votimet për zgjedhjen e kryetarëve dhe këshilltarëve të komunave që nga pavarësia e deri më tani, ndërsa dalja në rrethin e dytë me 49.65 për qind është e dyta më e ulët.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle