Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Ukrainë: Shkëmbimi më i madh i robërve të luftës që nga fillimi i pushtimit rus

Ukraina realizoi sot shkëmbimin më të madh të të burgosurve të luftës që nga pushtimi rus, duke siguruar kthimin e 144 trupave, duke përfshirë 95 mbrojtës nga fabrika e çelikut në Mariupol, dhe lirimin e po aq trupave nga Republika Popullore e vetëshpallur pro-ruse e Donjeckut.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle