Evropë SQEvropë.Portal SQ

Ukraina planifikon ndërtimin e reaktorëve bërthamorë me mbështetjen e teknologjisë amerikane

Kompania shtetërore ukrainase për energji bërthamore “Energiatom” dhe gjiganti industrial amerikan “Vestinghaus” kanë nënshkruar memorandum për mirëkuptim në forcimin e industrisë nukleare ukrainase.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle