Botë SQBotë.Portal SQ

Ukraina e kërkon nga Izraeli sistemin “Kupola e hekurt” dhe raketat “Spajk”

Ukraina dëshiron ta blejë sistemin izraelit për mbrojtje kundër ajrore "Kupola e hekurt" dhe Izraeli ta miratojë transferin e sistemit të theksuar të tij kundër tankeve "Spajk SR" nga Gjermania në Ukrainë, deklaroi ambasadori ukrainas në Izrael, Jevhen Kornijçuk.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle