0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Ukraina akuzon se rusët nuk i respektojnë protokollet e sigurisë në Çernobil dhe bota është në rrezik

Ministria ukrainase e Energjetikës e akuzoi Rusinë se nuk i respekton protokollet e sigurisë në centralin bërthamor në Çernobil, të cilin dje e mori në kontroll pas luftimeve disaorëshe, transmetoi Skaj nus.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle