Botë SQBotë.Portal SQ

Uashington Post: Në Kabul takim sekret midis drejtorit të CIA -s dhe liderit talebanë Baradar

Drejtori i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës Amerikane (CIA), Vilijam Barns në Kabul u takua fshehurazi me kreun e shërbimit politik të talebanëve, Mulla Abdul Gani Baradar, publikoi " Uashington post" duke iu referuar burimeve të paemëruara amerikane.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle