Botë SQBotë.Portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

U votua mosbesimi për kongresistin i cili postoi film të animuar me rrëfimin e dhunës ndaj një kongresiste dhe presidentit Bajden

Dhoma përfaqësuese mbrëmë i votoi mosbesim kongresistit republikan, Pol Gosar, me çka ia është hequr nga të gjitha pozicionet e komitetit, ndërkaq i kanoset edhe dorëheqja, pasi që postoi video e cila aludonte në vrasjen e kongresistes demokrate progresive, Aleksandra Okasio Kortez dhe presidentit Xho Bajden.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle