Ballkan SQBallkan.portal SQ

Turqia shprehu protestë ndaj vendeve të cilat kërkojnë lirimin e një aktivisti

Turqia sot i thirri në bisedime ambasadorët e SHBA-së dhe nëntë vendeve, duke e shfaqur protestën e saj për shkak të thirrjes së tyre për lirimin e aktivistit Osman Kavalës, sipas vendimit të Gjykatës Evropiane për të Drejtat e Njeriut.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle