Evropë SQEvropë.Portal SQ

Turqia po bllokon bisedimet e anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në NATO

Një përfaqësues anonim i NATO-s deklaroi për agjencisë gjermane të lajmeve DPA se Turqia i ka bllokuar bisedimet integruese të Finlandës dhe Suedisë për anëtarësim në Aleancën Veriatlantike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle