Evropë SQEvropë.Portal SQ

Turqia kërkon ekstradim të 33 personave nga Finlanda dhe Suedia

Turqia do të kërkojë nga Suedia dhe Finlanda të ekstradojë 33 anëtarë të lëvizjes PKK dhe FETO, që i konsideron për terroristë, kumtoi sot ministri turk për Drejtësi Bekir Bozdag.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle