Ballkan SQBallkan.portal SQ

Turqia bllokon anije luftarake nga Bosfori dhe Dardaneli

Autoritetet turke kumtuan  sot se janë duke  bllokuar kalimin e anijeve luftarake nga ngushtica kyçe e Bosforit dhe Dardanelit, në përputhje me konventën që siguron kontroll ndaj kalimit të anijeve luftarake në zonën strategjike.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle