Ballkan SQBallkan.portal SQ

Turisti britanik në Greqi ka variçellë, ndërsa jo lijë të majmunëve

Turisti britanik në Greqi, i cili u trajtua si rasti i parë i dyshuar i lisë së majmunëve në vend, ka variçellë, ndërsa jo lijë të majmunëve, treguan analizat e kryera në Laboratorët e Mikrobiologjisë në Universitetin e Selanikut dhe në spitalin e Athinës, ku personi është shtruar në spital, tha korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle